Evropa se s nikým nemazlí

Fim Europe Baja Hungary byla bezesporu tou nejtěžší rally v seriálu mistrovství evropy. „Na jezdce čekalo bezmála 600 Km v nám velmi známém vojenském prostoru.“ říká Daniel Zelenka, hlavní mechanik Procamping racing teamu.

Proměnlivé počasí připravilo velmi náročnou trať „v pátek nás přivítaly 40° C vedra, ty však záhy vystřídala studená vlna doprovázená silnou bouří a větrem, která proměnila trať k nepoznání“ s úsměvm dodává Olga Roučková. A právě všudepřítomný silný vítr byl mnohým jezdcům největším soupeřem. Olga dodává – „neustálé přetahování se o řídítka a zápolení s helmou v protivětru mi sebralo mnoho sil“.

Do sobotní první erzety Olga startovala ze 13 místa z 18 startujících motorkářů/4kolkářů kategorie Svět a Evropa a to pouhou minutu 53 sekund se ztrátou na prvního Stefana Svitka. „Už na startu jsem věděla, že po noční bouři bude trať velmi náročná, s mechnikem jsme zvolili nové obutí Maxxis Razzer 2 tak aby jsme měli co nejlepší trakci v bahně, chvilku jsme laborovali i s co nejoptimálnějším nastavení tlumičů. Prvních 140 Km jsem si užívala a snažila jsem se stáhnout každou minutu na první trojici v kategorii Q2 (muži), zároveň jsem se snažila poodjet Agátě, která zamnou byla po pátečním prolog pouhou minutu.“ Olga Roučková.

Silný vítr v druhé RZ

I v druhé RZ panoval silný vítr, který jezdcům znesnadňoval držení ideální stopy

„Celkově jsem se po 280 závodních km posunula o 2 příčky dopředu a do nedělní RZ jsem startovala na 4. místě v kategorii Q2 a na 1. místě v ženách (na Agátu jsem si najela další necelé 3 minuty), bez penlizací a s velmi dobrým čtení Roadbooku, který byl po nočním větru potřeba (líko bylo potrhané po celé délce tratě).“ Olga Roučková.

Nedělní RZ byla opět za silného větru, poslední dvě 100 km RZ byly opravdu náročné, rozbité s překážkami v podobě větví, děr a dlouhých rolet, přece jen se po trati prohnalo cca 80 závodních posádek (auta, kamiony, motocykly).

„Snažila jsem se Yamahu Raptora 700 držet za plyn do posledního metru závodu což mi v celkovem součtu vyneslo 3. místo v kategorii Q2 a 1. místo v kategorii Ženy. Obrovské poděkování patří Procampingu za Obytný vůz Challenger, ve kterém jsme po celou dobu závodů měli to nejlepší zázemí a já se tak mohla plně koncentrovat na závod. Opravdu si neumím představit tuto rally absolvovat ve stanu, jistě by mne to stálo několik příček dolu.“ – takto Rally zhodnotlila Olga Roučková, Procamping racing team.

Výsledky

Kompletní výsledky naleznete zde.

Galerie

2017-08-28T23:53:27+00:00